| Watts | 10W |
| Color Temp | |
| Lumens | 800 lm |
| Efficacy | 80 lm/W |
| Color Accuracy | 2700K-6500K CRI |
| L70 Lifespan |
| Input Voltage | 120V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
Installed with Lightcloud
Lightcloud is a commercial wireless lighting control system fully developed and supported by RAB. It's powerful and flexible, yet easy to use and install.
Learn More
A19-10-E26-9SS/LC
T8HO-40-96G-FA8-850-DE-BYP
A19-10-E26-9SS/LC
T8HO-40-96G-FA8-850-DE-BYP