| Watts | 100W |
| Color Temp | 5000K (Daylight) |
| Lumens | 13,500 lm |
| Efficacy | 135 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 100-277V |
| Power Factor | 0.9 |
| Flicker | <30% |
| THDi | N/A |
HID-100-EX39-850-BYP-PT-G2
IVAT4-130LPA730KU/WS4
IVGT5C-70L740ZU/LC
ALED3T50NW/480/LC
IVAT3-100LPA740WH/WS
HID-100-EX39-850-BYP-PT-G2
IVAT4-130LPA730KU/WS4
IVGT5C-70L740ZU/LC