| Watts | 12W |
| Color Temp | 3000K (Warm White) |
| Lumens | 1,650 lm |
| Efficacy | 137.5 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | Ballast Dependent |
| Power Factor | Ballast Dependent |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
RDLED2AR8-20YHC-TLB
HALV10L935-MA-A/BL
RDDLED2S-10D-30YYHC-W-BTL
RDLED2AR8-20YHC-TLB
HALV10L935-MA-A/BL